farm1-1

Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού του Νεκτάριου Φαρμάκη

Τον πλήρη συνδυασμό του στις Περιφερειακές Ενότητες, Αιτωλοακαρνανίας, Αχαΐας και Ηλείας, κατέθεσε στο Πρωτοδικείο ο επικεφαλής της παράταξης ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και υποψήφιος Περιφερειάρχης, Νεκτάριος Φαρμάκης.

Με την ευκαιρία αυτή, ο κ. Φαρμάκης, δήλωσε:

«Ενόψει των περιφερειακών εκλογών του Μαΐου ευτύχησα να έχω πλάι μου, συνοδοιπόρους, με τις οποίες και τους οποίους συγκροτούμε μία ισχυρή ομάδα, αλλά και μία καλή παρέα.

Και επειδή η ιστορία γράφεται πάντα από τις καλές παρέες, έτσι και η δική μας, που αποτελείται από ανθρώπους που θέλουν, ξέρουν και μπορούν να αλλάξουν τη μοίρα της Δυτικής Ελλάδας, είναι έτοιμη να γράψει τη δική της ιστορία.

Και θα είναι μία νέα και όμορφη ιστορία για τη Δυτική Ελλάδα.

Μία ιστορία αλήθειας, αγάπης και προκοπής, για κάθε γωνιά της Αιτωλοακαρνανίας, της Αχαΐας και της Ηλείας.

Σήμερα, βάλαμε την υπογραφή μας για να μπει τέλος σε μια μακρά εποχή φτώχιας και μιζέριας. Και είμαστε βέβαιοι ότι στις 26 Μαΐου την ίδια υπογραφή θα βάλουν και οι πολίτες της Δυτικής Ελλάδας.

Κανείς δεν αντέχει άλλο την πολιτική της αδράνειας και τους πολιτικούς εκπροσώπους ενός ξεπερασμένου κομματικού σωλήνα που κάνουν τα πάντα για να παραμείνουν γαντζωμένοι στην καρέκλα.

Αυτοί ανήκουν στο χρεοκοπημένο χθες, εμείς ανήκουμε στο αύριο.

Και αναλαμβάνουμε την ευθύνη να τα ξεκινήσουμε όλα από την αρχή.

Καληνύχτα μιζέρια, καλημέρα Δυτική Ελλάδα!»

 

Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας

ΦΑΡΜΑΚΗΣ Νεκτάριος του Αθανασίου

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

 

  1. ΒΟΥΛΓΑΡΗ – ΠΟΛΟΝΥΦΗ Αμαλία του Γεωργίου
  2. ΓΕΡΜΑΝΟΣ Περικλής του Νικολάου
  3. ΓΟΥΔΑΣ Μιχαήλ του Νικολάου
  4. ΔΑΚΑΛΑΚΗ Παναγιώτα (Νάγια) του Ιωάννη
  5. ΔΗΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Λάμπρος του Δημητρίου
  6. ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ Χαράλαμπος (Χάρης) του Θεοδώρου
  7. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Γεώργιος του Ευαγγέλου
  8. ΚΩΤΣΗΣ Βασίλειος του Ελευθερίου
  9. ΛΑΪΝΑΣ Σταύρος του Ηλία
  10. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ Αθανάσιος του Γεωργίου
  11. ΜΠΟΝΗΣ Γρηγόριος του Ιωάννη
  12. ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ Αργύριος του Γεωργίου
  13. ΝΤΖΟΥΡΒΑ Θεοδώρα (Δώρα) του Γεωργίου
  14. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Νικόλαος του Παναγιώτη
  15. ΠΟΛΥΖΩΗ – ΤΣΕΡΠΕΛΗ Λαμπρινή του Σταύρου
  16. ΠΡΟΥΝΤΖΟΥ Όλγα του Δημητρίου
  17. ΣΑΛΜΑ Μαρία του Γεωργίου
  18. ΣΚΛΗΡΟΣ Φώτιος του Χρήστου
  19. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Άγγελος του Αθανασίου
  20. ΣΥΡΡΟΣ Κωνσταντίνος του Δημητρίου
  21. ΣΥΨΑΣ Ιωάννης του Παναγιώτη
  22. ΤΑΜΠΑΚΕΛΗΣ Δημοσθένης του Νικολάου
  23. ΤΣΕΚΟΥΡΑ Παρασκευή (Βούλα) του Βελισσαρίου
  24. ΧΑΛΙΜΟΥΔΡΑ Αγγελική του Γεωργίου